Genç TV

1995 yılında yayınlarına başlıyan Türkiye’nin ilk müzik televizyon kanalıdır.

GENÇ TV,  aynı zamanda Rusya, Türk Cumhuriyetlerİ, İran, Irak ve Avrupa ülkelerinde en çok izlenen izlenen Türk televizyon kanalıdır.

Türkiye’deki ulusal haber kanalları sadece dizilerin yayınlandığı saatlerde açılırken GENÇ TV gün boyunca izlenmektedir.

İzleyici kitlesi, her kesimden kadın erkek ve çocuklardan oluşan yaş gruplarıdır.

Programların içerikleri, yayınlanan müzik türleri, konserler  ve  yabancı dillerde yayınlanan programlar nedeniyle, izleyici kitlesi ağırlıklı olarak  orta ve üst düzey gelir gruplarından oluşmaktadır. Bu kesim, yabancı dil bilen, en az birkaç kez yurt dışına çıkmış kesimlerden oluşmaktadır.

Gençler arasında iletişimi  sağlıyan GENÇ TV FUN CLUB üyeleri tarafından 2006-2017 yılları arasında  15.742.000 kişi SMS yoluyla şarkı isteği talebinde bulunmuştur.

GENÇ TV’ ye MMS veya web üzerinden fotografını göndererek GENÇ TV FUN CLUB üyesi olanların sayısı ŞUBAT 2017 tarihine göre, 4. 217.000 kişiye ulaşmıştır. 2010 yılında yapılan kamuoyu araştırmaları, sosyal medya, internet üzerinden yapılan izlenme oranları, uydu ve karasal yayınların ulaşım imkanları değerlendirilerek  PWC-Price Waterhouse Coopers tarafından yapılan araştırma sonucuna göre,  sadece Türkiye’de  22.000.000 milyon genç  yada kendini genç hissedenler tarafından izlendiği tespit edilmiştir.

GENÇ TV

Türksat 4A uydusu üzerinden, Digitürk, D-Smart Platformundan, internet  ve cep telefonları üzerinden ve ayrıca  Almanya, İsviçre, Avusturya, Azerbaycan ve Rusya’da  IPTV üzerinden izlenmektedir.

Türkiye’nin tek gençlik kanalı.. GENÇ TV’.

1995 yılında kurulduğunda “Uyuşturucuyla Mücadele” misyonuyla hareket ederek, Milli Eğitim ve Aileden sorumlu Devlet Bakanlığı himayelerinde  pek çok  sosyal sorumluluk projelerine kendi başına imza atan GENÇ TV,  haberden eğlenceye, yarışmalardan sosyal sorumluluk projelerine kadar her yaş ve kesimden Türk gençliğinin yakından takip ettiği ve izlediği televizyon kanalıdır.

GENÇ TV’ nin Yayın Alanları :

TÜRKSAT 4A : 12524 Mhz, 22.500 V (Dikey)

KARASAL YAYIN : UHF 30

DIGITURK      : (Türksat) 113 Kanal)

D-SMART      : 149

PRIME TIME     : İsviçre IPTV

DEUTCHE TELECOM: Almanya IPTV

AUSTRIA TELEKOM : Avusturya IPTV

DELTA TELECOM : Azerbaycan IPTV

Lorem ipsum dolor sit amet Lorem Ipsum.
lorem quis bibendum aucto Lorem ipsum dolor
um aucto Lorem ipsum

Bizi Takip Edin