Hakkımızda-old

Türk Müzik sektörünün tüm Dünya ülkelerinde bilinen  ve tanınan tek kuruluşu RAKS MÜZİK, Raks  Holding  bünyesinde  A. Sertan Ayhan tarafından kurulmuştur. Kurulduğu andan itibaren, her yıl tek başına, Türk Müzik sektörünün %98’ine sahip olarak, hem Türk sanatçılarına hem de müzik sektörüne en büyük katkıyı sağlayan kuruluştur.

Fikir ve Sanat Eserleri, Telif Hakları, Sinema ve Video, RTÜK yasalarının çıkarılması, Müzik Meslek Birlikleri’nin kurulmasında öncülük etmiştir. MÜ-YAP Meslek Birliği, Raks Müzik şirketine bağlı beş şirketin maddi ve organizasyonel katkıları ile kurulmuştur.

1999 yılında dünyanın en büyük müzik ve film yapım kuruluşu olan UNIVESAL MUSIC Company ile RAKS MÜZİK ortaklık kurmuşlardır. Bugün Ülkemizin önde gelen sanatçıların tamamına yakını RAKS MÜZİK tarafından keşfedilmiş ve müzik sektörüğne kazandırılmıştır. Ünlü ses sanatçısı Celine Dion’u 1991 yılında dünyaya tanıtan RAKS MÜZİK olmuştur.

Türkiyenin en modern ve en büyük ses kayıt stüdyolarını RAKS Müzik kurmuştur.

Azerbaycan’da BAKI-RAKS stüdyolarını da  kurup, onlarca Azeri sanatçıyı müzik sektörüne kazandıran RAKS Müzik, Azerbaycan’ın gelmiş geçmiş tüm müzik sanatçının telif haklarına sahiptir. Azerbaycan’ın dünya çapındaki ünlü ses sanatçısı Rashid Behbudov’un tüm hakları da Raks Müzik şirketindedir.

RAKS Müzik:

  • Rusya’da yüzden fazla sanatçıya albüm yapmış ve   onların   diğer   ülkelerdeki konserlerini organize etmiştir.
  • ABD, Küba, Arjantin, Almanya, Japonya, Mısır, Yunanistan, Güney Kore, Macaristan gibi pek çok ülke sanatçılarının albümlerini yayınlamıştır.
  • TBMM ve UNICEF’in himayelerinde ve TRT ile Türkiye’nin ilk Sorumluluk Projesi olan, sözlerini Cem Karaca ile Can Ayhan’ın yazdığı, bestesi Atilla Şereftuğ tarafından yapılan SEV DÜNYAYI adlı organizayonu gerçekleştirmiştir.
  • SEV DÜNYAYI şarkısının İngilizcesi “Save the World”,  New York’ta bulunan Birleşmiş Milletler merkezinde, Amerika’nın en ünlü ses sanatçılarıyla, dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen 1200 çocuk tarafından seslendirilmiştir.

Türkiye’nin ilk müzik televizyonu GENÇ TV’ yi kurmuştur.

RAKS Müzik ve GENÇ TV :

  • Aileden Sorumlu Devlet Bakanlığı himayelerinde, UYUŞTURUCU İLE MÜCADELE” konulu, İNSANCA YAŞAMAK adlı proje çerçevesinde  38 ses sanatçısı, Rıdvan Dilmen, Bülent Korkmaz, Ertuğrul Sağlam, Aykut Kocaman gibi ünlü sporcuların vokal yaptığı İNSANCA YAŞAMAK adlı müzik klibi, Türkiye genelindeki televizyonlarda bir yıl boyunca yayınlanan ilk ve tek eserdir.

Raks Müzik, bugün yine A. Sertan Ayhan tarafından kurulan, Newyork, Los Angeles, Baku, Tokyo, Köln, AbuDabi ve Moskova’da faaliyet gösteren EMPIRE ENTERTAINMENT şirketine bağlı olarak faaliyetlerini sürdürmektedir.

RAKS Müzik, Turkish Phonogram Industry Collecting Society- IFPI NATIONAL GROUP, TURKEY) kurucu üyesidir.

Raks Müzik tarafından ses sanatçısı yapılan ya da meşhur edilen değerli Türk sanatçılarından bazıları şunlardır..

Lorem ipsum dolor sit amet Lorem Ipsum.
lorem quis bibendum aucto Lorem ipsum dolor
um aucto Lorem ipsum

Bizi Takip Edin